Funkcjonalny Trening Medyczny

Strona główna  |  Twój Trener Indywidualny  |  Funkcjonalny Trening Medyczny
Tagi: trening funkcjonalny, trening funkcjonalny warszawa, trening medyczny, przygotowanie motoryczne, wzorce ruchowe, trening indywidualny, Tomasz Gać, rehabilitacja, fizjoterapia, trener osobisty, trening

Czym jest trening Funkcjonalny?


Trening Funkcjonalny i Funkcjonalny Trening Medyczny to nowoczesne trendy wywodzące się z rehabilitacji a wykorzystywane co raz częściej w fitness klubach. Powstały one w Niemczech i Skandynawii gdzie fizjoterapia i przygotowanie motoryczne są na najwyższym światowym poziomie.
Podstawową zasadą, która obowiązuje w tego typu aktywności jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Każde ćwiczenie musi mieć swoje uzasadnienie funkcjonalne i musi się konkretnie przekładać na najczęściej wykonywane przez ćwiczącego ruchy poza salą ćwiczeń.

test fms

Dzięki testowi FMS - wystandaryzowanemu narzędziu do określania fukncjonalności ćwiczącego, jesteśmy w stanie zbadać Państwa sprawność i funkcjonalność oraz określić ją w wymiernych ramach na skali punktowej od 0pkt do 21pkt. Informacje jakie jesteśmy w stanie odczytać w trakcie przeprowadzania testu pozwolą nam dobrać Państwu takie zestawy treningowe, które bezpośrednio i wyraźnie wpłyną na poprawienie jaskości Państwa życia codziennego. Test powtarzamy cyklicznie co kilkanaście treningów i obserwujemy czy progres funkcjonalności jest zadowalający. Daje nam to możliwość pokazania wymiernych efektów pracy z klientem.
Ścisła współpraca z najlepszymi terapeutami manualnymi z kliniki Renort, pozwala wprowadzać bezpieczną aktywność już w bardzo krótkim czasie od wystąpienia urazu.
Wszyscy nasi trenerzy są jednocześnie fizjoterapeutami i specjalistami Treningu Funkcjonalnego, rozległa wiedza ze sportu i rehabilitacji czyni nasz warsztat pracy profesjonalnym i urozmaiconym jednocześnie a klientom w trakcie lub po rehabilitacji zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas treningu.

Wprowadzenie elementów treningu funkcjonalnego w trening indywidualny podnosi sprawność naszych klientów na zdecydowanie wyższy poziom.

Bazując na wiedzy i doświadczeniu prowadzimy od pewnego czasu Kursy i szkolenia z temtyki Treningu Funkcjonalnego - rzetelnie przygotowany program takich szkoleń, skłądający się zarówno z teorii jak i praktyki, pozwoli uzupełnić i poszerzyć wiedzę z tej tematyki.

Tomasz Gać - Trener Personalny - Warszawa

tel: 509-838-378

e-mail: trenerindywidualny.tg@gmail.com

Do dietetyk Moniki Krynickiej-Gać zgłosiłem się w TI Fitness na Ursynowie, z powodu mojej monotonnej diety oraz niesatysfakcjonujących wyników ćwiczeń na siłowni. Moim celem było budowanie masy mięśniowej. Monika Krynicka-Gać przeprowadziła ze mną wywiad, żeby wybadać moje oczekiwania co do jadłospisu. Dokonała pomiaru składu ciała (zawartość wody w organizmie , ilość tkanki tłuszczowej itp.)  wraz z omówieniem tych wyników.
Na podstawie wywiadu i pomiaru składu ciała ułożyła jadłospis.
Monika Krynicka-Gać posiada również wiedzę z zakresu suplementacji, co bardzo się przydało w moim budowaniu masy mięśniowej.
Zaleciła jakie suplementy diety włączyć a jakie wyłączyć z codziennej diety.
Już po pierwszym miesiącu nowego menu przygotowanego przez Monikę Krynicką-Gać było widać pierwsze oczekiwane efekty! Zachęcony postępami jakich oczekiwałem, zapisałem się na kolejny, kompleksowy plan żywieniowy, co również było świetną decyzją!
Kolejnym plusem jest fakt, że z Moniką Krynicką-Gać jest się cały czas w kontakcie mailowym, więc w razie wątpliwości nie jest się pozostawionym samemu sobie.
Monika Krynicka-Gać posiada fachową, pełną wiedzę w zakresie odżywiania i suplementacji sportowców, jak i ludzi, którzy chcą po prostu urozmaicić swoją dietę czy nabrać zdrowych nawyków żywieniowych.
Z całym sumieniem mogę polecić świetną dietetyk, Monikę Krynicką-Gać!

Paweł Franke-Lestang