iMuscle - Dlaczego nie!?

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Nowości fitness  |  iMuscle - Dlaczego nie!?

Najczęściej czytane:

iMuscle - Dlaczego nie!?

trener osobistySzybki rozwój techniki i nowe technologie rodzą potrzebę ciągłego pogłębiania wiedzy. Jak instruktor fitness oraz trener indywidualny, ale również zagorzała miłośniczka nowinek technologicznych, staram się tą wiedzę pogłębiać zarówno w trakcie szkoleń o tematyce sportowej, jak i wyszukując na rynku gadżety, które urozmaicą i udoskonalą moją pracę instruktora. Dlatego też w pracy trenera na co dzień korzystam z tabletu iPad, dzięki któremu wszystkie plany treningowe mam w jednym miejscu, dostępne za pomocą jednego kliknięcia placem. Tablet ten charakteryzuje się tym, że dostępne są na niego setki tysięcy aplikacji, które urozmaicają pracę i zabawę z tym urządzeniem. W październiku tego roku na rynku pojawiła się nowa aplikacja dedykowana miłośnikom sportu, treningów na siłowni, instruktorom fitness i trenerom osobistym. Aplikacja iMuscle wyprodukowana przez 3D4Medical.com to program, który zupełnie zmienia spojrzenie na planowanie treningu i wprowadza nową technologie bezpośrednio na siłownię i salę fitness.

iMuscle to wyszukane narzędzie treningowe, które można zabrać ze sobą wszędzie. Można go użyć zarówno do zidentyfikowania części ciała jak
i pojedynczego mięśnia poprzez powiększanie trójwymiarowego ludzkiego ciała z wyraźnie zaznaczona muskulaturą. Każdy zaangażowany w trening sportowy czy rehabilitację od razu zauważy jak bardzo użyteczna jest ta aplikacja. iMuscle bowiem nie tylko pokazuje nam jak skonstruowane jest nasze ciało jeśli chodzi o tkankę mięśniową, ale również pokazuje najlepsze ćwiczenia dla każdej grupy mięśniowej, ilustrując je w technologii filmów 3D. Setka ćwiczeń, z której można wybierać, uwzględnia prawie wszystkie grupy mięśniowe co ułatwia osiąganie założonych celów. Aplikacja jest dedykowana nie tylko indywidualnemu użytkownikowi ale również instruktorom fitness dzięki wielofunkcyjnemu zastosowaniu. Co więcej, wszystkie oznaczenia mięśni, opisy i zdjęcia są bardzo szczegółowe i medycznie poprawne powodując, że ta aplikacja jest idealna również dla fizjoterapeutów.

Jak działa to cudo?

Aby popracować nad konkretną częścią ciała wystarczy ją powiększyć dotykając mięśni człowieka na ekranie. Później wybieramy konkretny mięsień i uzyskujemy dostęp do wszystkich ćwiczeń dostępnych dla tego mięśnia, zarówno wzmacniających jak i rozciągających. Jest to nie tylko obrazkowa lista ćwiczeń ale również animowany filmik 3D pokazujący wykonanie każdego ćwiczenie w praktyce. Aplikację można przeglądać zarówno pod kątem konkretnego mięśnia jak również wyselekcjonowanych ćwiczeń. Co więcej, system pozwala nam tworzyć plany treningowe, dzięki którym nasz trening będzie pod kontrolą. Wystarczy, że wpiszemy do programu osobę, dla której tworzymy trening, wybierzemy dla niej konkretne ćwiczenia z ustaleniem ilości serii i obciążeń treningowym i już po chwili możemy rozpocząć trening. Animowane filmiki, możliwość zmiany serii i konkretnych ćwiczeń, pomijanie lub odhaczanie jako wykonane, to wszystko program dla nas zapamięta dzięki czemu będziemy mogli w każdym momencie wrócić do danego trening, monitować jego progres
i planować kolejne jednostki.

Aplikacja ta daje nam dużo możliwości planowania treningu i tylko nasza wyobraźnia może być tutaj ograniczeniem ponieważ korzystanie z niej:
- nie wymaga połączenie z Internetem
- daje możliwość przeglądania mięśni w 3D oraz rotację ilustracji o 360 stopni
- daje możliwość maksymalnego przybliżania
- daje nam podwójny indeks – wg. mięśni oraz wg. ćwiczeń
- to ponad 450 wysokiej jakości animowanych ćwiczeń w 3D plus wskazówki do każdego ćwiczenia
- to możliwość tworzenia spersonalizowanych treningów
Jedyny minus aplikacji iMuscle to konieczność posiadania tabletu iPad oraz znajomość języka angielskiego, w którym jest napisana ponieważ koszt samej aplikacji to zaledwie 7,99 Euro.

Gorąco zachęcam miłośników treningów, instruktorów oraz fizjoterapeutów do zapoznania się z systemem na stronie twórcy http://applications.3d4medical.com/apps_main.php, gdzie znajdziemy nie tylko opis aplikacji iMuscle ale także innych nowatorskich aplikacji do nauki anatomii: układu mięśniowego, szkieletu, serca oraz mózgu. Co więcej, znajdziemy tam również aplikacje z ilustracjami 3D układu nerwowego, moczowego, trawienia oraz krążenia czyli wszystko to co wzrokowcy i miłośnicy anatomii lubią najbardziej.

Anna Adamczyk - Trener Indywidualny - Warszawa

http://www.trening-indywidualny.pl

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt