Jak się pozbyć cellulitu:)?

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Żywienie i suplementacja  |  Jak się pozbyć cellulitu:)?

Najczęściej czytane:

Jak się pozbyć cellulitu:)?

Jak powstaje cellulit?

cellulitPrzyczyną rozwoju cellulitu, popularnie zwanego „skórką pomarańczową”, jest nie tylko tkanka tłuszczowa, ale także zatrzymane w niej toksyny. Prawidłowo, toksyny powinny być wydalane z organizmu przez nerki, te jednak pozostają pomiędzy komórkami tłuszczowymi tworząc nierówności na skórze.
Czynnikami sprzyjającymi rozwojowi cellulitu jest m.in.:

  • nieodpowiednia dieta 
  • spożywanie fast-foodów, tłustych i słonych pokarmów
  • stosowanie wielokrotnego smażenia na tym samym tłuszczu  
  • stres
  • palenie papierosów

„Pomarańczowej skórki” nie da się całkowicie pozbyć, ale można próbować ją zredukować.

Chcąc pozbyć się toksyn z organizmu należy wprowadzić do diety większą ilość błonnika pokarmowego , czyli produktów pełnoziarnistych, otrębów, płatków owsianych. Błonnik, dzięki swoim zdolnościom, wiąże toksyny i wydala je z organizmu. Warto także wzbogacić swój jadłospis w witaminę C, która bierze udział w odbudowywaniu kolagenu. W związku z tym, należy spożywać więcej warzyw i owoców, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, gdy są one najmłodsze i najświeższe. Związki takie jak: związki siarki, kwercetyna, allicyna, zawarte w czosnku oraz cebuli, powodują szybki rozpad łańcucha tłuszczowego. Z pewnością może się to przyczynić do redukcji cellulitu na ciele. Obróbka termiczna nie powinna obejmować smażenia, zaleca się natomiast pieczenie, gotowanie, gotowanie na parze, duszenie. Wybierając napoje warto zrezygnować z kawy i słodzonych napojów (w tym słodzonej wody), na rzecz wody mineralnej, czy np. zielonej herbaty.

Dodatkowo, w redukcji cellulitu należy pamiętać o aktywności fizycznej oraz regularnym spożywaniu posiłków. Racjonalnie zbilansowana dieta oraz zdrowy styl życia zdecydowanie sprzyja pracy nad zmniejszeniem „pomarańczowej skórki”.

Aleksandra Ulatowska - Dietetyk - Warszawa

http://www.trening-indywidualny.pl

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt