Nowe trendy i cudowne metody - ten sam człowiek.

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Trening fitness  |  Nowe trendy i cudowne metody - ten sam człowiek.

Najczęściej czytane:

Nowe trendy i cudowne metody - ten sam człowiek.

 

Działając od ponad 7 lat na Polskim rynku Fitness a od ponad 15 w sporcie i szeroko rozumianej kulturze fizycznej miałem okazję obserwować liczne nowe metody treningu, cudowne systemy treningowe, rewolucyjne urządzenia, diety cud i inne nowości, których twórcy i propagatorzy zapewniali, że są zdecydowanie lepsze od tych stosowanych do tej pory i ten sam efekt pozwolą nam osiągnąć szybciej i łatwiej.

Mieliśmy już: platformy wibracyjne, bieżnie ciśnieniowe, systemy podwieszek, pasy odchudzające (czasami nawet z elektrostymulacją:), kettlebelsy, buty z niestabilną podeszwą, poduszki sensomotoryczne, ostatnio modne są ćwiczenia na rurze, zumba i crossfit oraz dieta Ducana, buty pięciopalczaste oraz bieżnie napędzane siłą własnych mięśni.
Decydując się na któryś z wymienionych gadżetów lub wybraną metodę musimy pamiętać o najważniejszym…mamy jedną fizjologię i biomechanikę człowieka i czego by specjaliści od sprzedaży nie wymyślili to wszystkie powyższe nowinki muszą być zgodne z naszymi celami, możliwościami i indywidualnymi predyspozycjami.
Dzisiejszy poziom wiedzy pozwala dość precyzyjnie określić jakiej intensywności potrzebuje ćwiczący aby osiągnąć cel. Potrafimy monitorować w trakcie treningu najważniejsze parametry wysiłkowe oraz kontrolować wykonanie ćwiczeń tak aby były one zgodne z prawidłowymi wzorcami ruchowym i naszym układem biomechanicznym, aby poprawiały jakość naszego ruchu a nie utrwalały już występujących błędów. Pamiętajmy, że jeśli na nieprawidłowy ruch nałożymy dodatkowe obciążenie, duże tempo ćwiczenia i nieadekwatną ilość powtórzeń to zawsze skończy się to (prędzej czy później) kontuzją. Nowy sprzęt nie sprawi, że z dnia na dzień staniemy się silniejsi i wytrzymalsi. Cudowny specyfik nie spowoduje, że wreszcie zrzucimy te kilogramy, których nie mogliśmy zrzucić do tej pory.
W każdych warunkach jesteśmy w stanie poprowadzić trening adekwatny do naszych możliwości i nie zawsze mocniej i szybciej znaczy lepiej…dla tego proponuję do wszelkich tego typu nowinek podchodzić z lekkim dystansem. Sprawdźmy czy to aby na pewno opcja dla nas, jeśli okaże się że tak to cieszmy się ruchem!!!

Tomasz Gać - Trener Osobisty - Warszawa

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt