Pierwsze kroki w Fitness Klubie, od czego zacząć?

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Trening fitness  |  Pierwsze kroki w Fitness Klubie, od czego zacząć?

Najczęściej czytane:

Pierwsze kroki w Fitness Klubie, od czego zacząć?

trener osobisty warszawaJeśli po długim czasie namysłu i zastanawiania wybrałeś się wreszcie do fitness klubu a Twoją ostatnią regularną aktywnością były lekcje wychowania fizycznego w liceum, bardzo istotne aby z głową zacząć wdrażanie ruchu i wysiłku fizycznego.
Pierwsze treningi powinny być w około 90% aerobowe, na jak największej licznie urządzeń. Proponuję wybrać kilka z nich np. rower, bieżnię, urządzenie eliptyczne, steper czy ergometr wioślarski i na każdym spędzić po około 10min z tętnem nie przekraczającym 130 uderzeń na minutę. Dla naszego organizmu, będzie to wystarczający bodziec aby zaangażować układ krwionośny, oddechowy, nerwowy a w konsekwencji mięśniowy do bardziej wytężonej pracy.
Jeśli przejdziemy taki minimum 2 tygodniowy rozruch możemy powoli wdrażać ćwiczenia oporowe, jednak tylko z ciężarem własnego ciała. Dla naszych stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł są to naturalne i najbezpieczniejsze obciążenia a przy tym w pełni funkcjonalne. Możemy wśród takich ćwiczeń wymienić przeróżne formy przysiadów, wykroków, wypadów, wstępowań, pompek, podciągnięć, skłonów czy skrętów, ważna jest tu zasada zmienności pracy najbardziej zaangażowanych przy ćwiczeniu partii mięśniowych, jeśli po przysiadach wykonamy pompki a następnie skręty tułowia, to zanim znowu przejdziemy do ćwiczenia nóg, będą one już wystarczająco wypoczęte. Na tym etapie, w zależności od celów oczywiście, proporcje treningu przesuwają się już od ćwiczeń Cardio do ćwiczeń siłowych.
Dopiero po kilku tygodniach takiego wprowadzenia proponuję zastosować obciążenia zewnętrzne. Zdecydowanie bezpieczniejsze i efektywniejsze będą ćwiczenia na wolnych ciężarach i wyciągach niż te na maszynach skrzynkowych czy półwolnych.
Jestem przekonany, że tak prowadzony trening pozwoli uniknąć kontuzji i cieszyć się szybkim i trwałym wzrostem formy.

Tomasz Gać - Trener Osobisty - Warszawa

http://www.trening-indywidualny.pl


 

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt