Przybory pomocne w treningu funkcjonalnym.

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Ciekawostki  |  Przybory pomocne w treningu funkcjonalnym.

Najczęściej czytane:

Przybory pomocne w treningu funkcjonalnym.

sprzęt do treningu funkcjonalnegoTrening funkcjonalny opiera się w głównej mierze na ćwiczeniach z użyciem własnego ciała.  Zdolny trener potrafi poradzić sobie przy pomocy bardzo ograniczonej ilości sprzętu natomiast dostępność profesjonalnych przyborów i urządzeń  niesie ze sobą szereg możliwości.  Przybory te można podzielić na kilka kategorii:

  • Niestabilne podłoże.  Równowaga oraz stabilizacja  stanowią  podstawę  każdego treningu. Tego rodzaju sprzęt jest często używany w treningu funkcjonalnym oraz rehabilitacji.  Do tej kategorii możemy zaliczyć poduszki rehabilitacyjne, przyrządy typu bosu, maty o dużej grubości, trampoliny  i równoważnie.
  • Systemy podwieszeń. Mowa tu nie tylko o systemie red cord czy trx ale także innych urządzeniach jak Rip 360 czy war machine. Te systemy pozwalają na trening praktycznie wszystkich grup mięśniowych oraz umożliwiają  ruch przyciągania który w przypadku ćwiczeń   bez użycia urządzeń jest bardzo trudno  zaaranżować.
  • Opór elastyczny.  Gumy i tobingi ze względu na swą lekkość i niewielkie rozmiary doskonale nadają się do treningu w terenie.  Opór zwiększa się wraz z rozciągnięciem a więc  jest idealny do treningu wzorców ruchu gdzie zależy nam  na osiągnięciu największej siły przeciwstawnej   właśnie na końcu  zakresu ćwiczenia.
  • Obciążenia zewnętrzne o różnym charakterze. W zależności od celu treningowego  do  dyspozycji mamy obciążniki z piaskiem, wodą,  obciążniki typu kettle, młoty,maczugi  i  wiele innych.  Do ciekawych  przyborów można zaliczyć kamizelke obciążeniową która umożliwia prace z obciążeniem większym niż masa ciała a jednocześnie nie wymaga konkretnego punktu przyłożenia obciążenia.  Dla tych którzy dysponują większą przestrzenią  posłużyć mogą  sanie lub spadochrony.
  • Maty poślizgowe. Do ich użycia wystarczy płaska powierzchnia na, którą można położyć mate.  Tak jak w przypadku  wielu innych przyborów ilość ćwiczeń jest ograniczona jedynie przez naszą wyobraźnie

Kamil Goleń - Trener Personalny - Warszawa

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt