Sporty walki - treningi indywidualne

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Nowości fitness  |  Sporty walki - treningi indywidualne

Najczęściej czytane:

Sporty walki - treningi indywidualne

indywidualny trening sportów walkiW ofercie treningów personalnych pojawia się coraz częściej interesujący, alternatywny trening - Indywidualny Trening Sportów Walki to bardzo ciekawa oferta dla każdej osoby fascynującej się tą formą ruchu. 

Dlaczego trening sportów walki?

Jednym z głównych motywów osób rozpoczynających trening sportów walki powinna być poprawa ogólnej sprawności fizycznej, która odgrywa wielką rolę w codziennych czynnościach życiowych i zawodowych człowieka. Trening sportów walki to jedna z najbardziej wszechstronnych form ruchu. Poza poprawą wszystkich cech/zdolności motorycznych (szybkość, siła, koordynacja, wytrzymałość, gibkość i skoczność), podczas treningu klient uczy się technicznych elementów danego sportu walki oraz specyfiki poruszania się (zadawanie kopnięć, uderzeń, trzymanie dystansu). Ćwiczenie złożonych, wielopłaszczyznowych ruchów w sportach walki wpływa na poprawę motorycznej kontroli naszego ciała. Trening taki można nazwać swego rodzaju treningiem funkcjonalnym, który pośrednio wpływa na poprawę funkcji ruchowych w czynnościach życia codziennego.
Jak wygląda trening sportów walki?
Trening sportów walki skupia się przede wszystkim na nauce techniki ruchu charakterystycznej dla danej dyscypliny sportowej. Każdy sport walki, czy jest to taekwondo, kick boxing, box, muay thai, różnią się od siebie przede wszystkim zasadami walki oraz techniką wykonywania uderzeń i kopnięć. Wspólną zasadą jest odpowiednie przygotowanie zawodnika na poziomie motorycznym.
Trening sportów walki rozpoczyna się odpowiednią rozgrzewką, mającą na celu podniesienie temperatury ciała ćwiczącego i przygotowania go do części właściwej treningu. Część właściwa składa się z ćwiczeń kształtujących nasze zdolności motoryczne. Dodatkowo uczymy się techniki i odpowiedniej taktyki walki. Część końcowa treningu to ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne.
Do przeprowadzenia treningu potrzebne są przybory w postaci : pacek, tarcz, rękawic, ochraniaczy na piszczele i stopy.
Trening z osobistym trenerem.
To nowoczesna forma treningu dla osób, chcących zadbać o swoje zdrowie, podnieść poziom ogólnej sprawności fizycznej, zrzucić zbędne kilogramy, poprawić swoją wytrzymałość oraz posiąść umiejętność samoobrony. Wbrew przekonaniom, że sporty walki są głównie przeznaczone dla mężczyzn, trening z osobistym trenerem nabiera nowego wymiaru i stanowi atrakcyjną ofertę dla kobiet, które dotychczas nie sądziły, że ta forma aktywności ruchowej może być skierowana do nich.

Paweł Tracz - osobisty trener sportów walki

kontakt: trenerindywidualny.tg@gmail.com   

tel: 509-838-378

 

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt