Trening biegowy z trenerem indywidualnym

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Ciekawostki  |  Trening biegowy z trenerem indywidualnym

Najczęściej czytane:

Trening biegowy z trenerem indywidualnym

 

bieganie z trenerem indywidualnymNastało lato , więc część osób jak można zauważyć wyszła z murów siłowni i zaczęła trenować na łonie natury. Jest to bardzo dobre ze względu na to , że trening w takich warunkach jest po prostu przyjemniejszy i bardziej odprężający. Najwięcej jest oczywiście biegaczy , las kabacki aż kipi od nich. Po ich twarzach można wywnioskować , że bieganie sprawia im wielką przyjemność – gdy mijamy jakiegoś najczęściej uśmiecha się i pozdrawia unosząc rękę.
Dlaczego warto biegać na świeżym powietrzu chyba nie musze mówić , zalet jest mnóstwo , chociażby spalanie zbędnych kalorii , poprawa wytrzymałości , kondycji oraz przeciwdziałanie wszelakim chorobom związanym między innymi z nadwagą i problemami z układem krążenia.
Jeżeli już zdecydujemy się na rozpoczęcie treningów biegowych ważny jest dobór odpowiedniego obuwia o czym już wspominałem we wcześniejszym artykule. Istotną sprawą jest także a nawet przede wszystkim praca z wykwalifikowanym trenerem. Taka osoba na pewno zadba o nasze treningi w sposób profesjonalny , tak abyśmy czerpali z nich przyjemność. Przed rozpoczęciem treningów spotykamy się z trenerem z zamiarem określenia celów (przygotowanie do biegów długodystansowych , spalanie tkanki tłuszczowej , poprawa kondycji itp.) i ustaleniem wszystkiego od strony organizacyjnej. Z doświadczenia wiem i wielokrotnie to zauważyłem wśród swoich podopiecznych , że osoba trenera działa bardzo MOTYWUJĄCO na zawodnika co sprzyja pokonywaniu swoich fizycznych barier oraz słabości. Po paru treningach trener może już zdefiniować zawodnika co pozwala na dobór odpowiedniego tempa biegu. Oczywiście każdy trening jest rejestrowany za pomocą odbiornika GPS (każdy z trenerów jest wyposażony w taki sprzęt) aby móc śledzić postępy jakie wykonujemy podczas kolejnych treningów.
Trening biegowy nie musi się wiązać wyłącznie z bieganiem. Jeżeli ktoś nie chce rezygnować z ćwiczeń sprawnościowych wcale nie musi tego robić. Trener w swojej pracy wychodzi na przód oczekiwaniom zawodnika i ustala tak trening aby obie strony były usatysfakcjonowane. Las to idealne miejsce gdzie można połączyć trening sprawnościowy z treningiem biegowym (las kabacki – ścieżka zdrowia, ławki, drzewa itp.). Tutaj wszystko zależy od inwencji twórczej trenera. Możemy wykonywać biegi ciągłe , biegi interwałowe (idealne do spalania tkanki tłuszczowej) , treningi crossowe (bieg + ćwiczenia sprawnościowe) , wszystko zależy od postawionych sobie celów.
Szczerze zachęcam do zapoczątkowania treningów biegowych, z doświadczenia wiem , że ludzie którzy choć raz spróbowali tej aktywności fizycznej do tej pory trwają przy niej i czerpią z niej ogromną satysfakcje.

Kamil Wypych - Indywidualny Trener Biegowy - Warszawa
 

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt