Woodway Curve - bieżnia napędzana siłą naszych nóg.

Strona główna  |  Strefa zdrowia  |  Nowości fitness  |  Woodway Curve - bieżnia napędzana siłą naszych nóg.

Najczęściej czytane:

Woodway Curve - bieżnia napędzana siłą naszych nóg.

Woodway Curve - przełom w stacjonarnym treningu biegowym?


bieżniaOd jakiegoś czasu światowy rynek sprzętu fitness wzbogacił się o nową ofertę firmy Woodway - amerykańskiego producenta innowacyjnych bieżni.  Model Curve to prawdziwa rewelacja  w tej dziedzinie. Oryginalny wygląd oraz charakterystyczna dla tej marki powierzchnia biegowa sprawiają, że zwykły trening na bieżni może zamienić się w coś zupełnie nowego, dostarczając nie znanych wcześniej wrażeń .
Woodway Curve  to jedyna  bieżnia na rynku, która dzięki swojej niepowtarzalnej zakrzywionej konstrukcji napędzana jest siłą naszych nóg. Ponieważ nie posiada ona silnika osiągnięcie zarówno minimalnej jak i maksymalnej prędkości uwarunkowane jest tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i możliwości. W każdej chwili możemy przyśpieszyć lub wyhamować bez konieczności użycia przycisku sterującego, tempo narzucamy sobie tak samo jakbyśmy biegali w terenie.  Poza tym łukowa powierzchnia biegowa dodatkowo utrudnia trening zbliżając go do naturalnego biegania po nierównym terenie. Minimalne wychylenie tułowia w przód lub tył w momencie powoduje utratę równowagi, wymagając od trenującego zwiększonej koncentracji, a przede wszystkim większego  zaangażowania mięśni, głównie tych odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy. Dzięki temu uczymy się od samego początku ergonomicznie biegać, pracując jednocześnie nad stabilizacją kręgosłupa, a także obręczy biodrowej i barkowej. Procentuje to zwiększeniem wydatku metabolicznego o blisko 30% oraz poprawą wyniku sportowego w porównaniu do treningu na tradycyjnej bieżni. Dodatkowym atutem braku mechanicznego napędu jest z pewnością zmniejszenie awaryjności oraz kosztów eksploatacji takiego urządzenia.
Oprócz zakrzywionej konstrukcji, Woodway Curve wyróżnia się na tle standartowych bieżni jeszczce jednym nowatorskim rozwiązaniem jakim jest systemem Slat-Belt. Popularną taśmę  zastąpiono tu specjalną powierzchnię biegową, którą tworzą poprzecznie ułożone gumowe listewki, ślizgające się po dokładnie 112 kulkowych łożyskach. Przypomina to trochę chodzenie, bieganie po drewnianym molo, dając podobne uczucie odbicia i amortyzacji, zmniejszając siły kompresyjne działające na stawy.
Wykorzystanie powyższych technologii pozwoliło firmie Woodway stworzyć dynamiczne urządzenie, na którym możemy realizować dowolne założenia treningowe (sprinty, długie dystanse, interwały) w warunkach zdrowszych i bardziej bezpiecznych dla stawów obwodowych i kręgosłupa, pracując jednocześnie nad ich stabilizacją.
Zastosowanie innowacyjnych systemów pozwala także na znacznie cichszą pracę urządzenia zmniejszając odgłosy związane z uderzaniem nóg o podłoże oraz z tarciem taśmy biegowej, które w połączeniu z brakiem hałasu silnika napędzającego, charakterystycznego dla tradycyjnych bieżni, stwarzają komfortowe warunki treningowe nie tylko dla samej osoby trenującej, ale także dla osób przebywających wokół.

Małgorzata Rak

http://www.trening-indywidualny.pl

 

Miejsce na Twoją reklamę

Akademia trenerów

Powrót


Rekomendacje Nasz fitness Klub Strefa zdrowia Kontakt